המדריך השלם ליועצי משכנתאות שאתה צריך לדעת

תוכן העניינים

אם אתם מחפשים הלוואת דירה או משכנתא, אתם יודעים כמה קשה זה יכול להיות למצוא את האפשרות הטובה ביותר עבור הצרכים שלכם.

מדריך זה ייתן לך את היסודות של מה שיועצי משכנתאות מסוגלים לעשות עבורך, כמו גם מה הם לא מסוגלים לעשות.

יועצי משכנתאות אינם מסוגלים לתת הלוואות בעצמם, אך הם יכולים לסייע במציאת ההלוואות הטובות ביותר הזמינות עבורך בהתאם לצרכים ולקריטריונים שלך. המשך לקרוא כדי ללמוד עוד על יועצי משכנתאות וכיצד הם יכולים לעזור בקבלת הלוואת דירה.

מהו יועץ משכנתאות ומדוע הוא כה חשוב

יועצי משכנתאות מעניקים סיוע רב ערך לאנשים הזקוקים לסיוע כלכלי. הם מסייעים בתהליך קבלת דירה והם מתמחים בהתאמת המשכנתא הנכונה לאדם הנכון – על סמך ניקוד האשראי שלו, ההכנסה וגורמים נוספים.

אדם ממוצע בארצות הברית מבלה בסך הכל כשלושים שנה בתשלום הלוואת בית. יועץ המשכנתאות מסייע לכם בקבלת עסקה טובה על סוג המשכנתא המתאימה לצרכיכם ומסייע בקבלת מה שנקרא "אישור עקרוני"

יועצי משכנתאות גם מסייעים לאנשים בתהליך מחזור המשכנתאות שלהם. המשמעות היא שהם יכולים בסופו של דבר לחסוך כסף על ריביות ותשלומים חודשיים באמצעות מימון מחדש.

אם אתה חושב על מחזור משכנתא כדי לחסוך כסף, יועץ משכנתאות עשוי להיות אדם טוב לדבר איתו. ליועצים אלו בדרך כלל יש ידע מעמיק בתהליך ויכולים לספק הדרכה מומחים. הם יכולים גם להסתכל על הכספים שלך ולקבוע איזה סוג הלוואה הוא הטוב ביותר עבורך עוד לפני תחילת התהליך.

מהן השיטות המומלצות למציאת יועץ משכנתאות?

אנשים רבים אינם חשים בנוח בתהליך בקשת המשכנתא וקשה לדעת איזה יועץ יכול לעזור לכם. להלן מספר טיפים שעשויים לעזור לך במציאת יועץ משכנתאות.

1) יש למצוא יועץ בעל ידע בתחום הפיננסים והפיננסים. במידת האפשר, מצא אדם שמתמחה במשכנתאות.

2) בדקו האם הם אושרו על ידי רשות מוכרת כמו האיגוד הלאומי של מתווכים למשכנתאות או איגוד בנקאי המשכנתאות.

3) חשוב שתרגישו בנוח עם היועץ הפיננסי שלכם, לכן עדיף שתפגשו אותו באופן אישי במשרדם.

שוק המשכנתאות מאוד תחרותי. כתוצאה מכך, תהליך מציאת יועץ משכנתאות טוב יכול להיות קשה. יש הרבה דברים שצריך לקחת בחשבון כשמחפשים אחד כזה, אבל יש גם הרבה דרכים שונות לעשות זאת.

אם אתה שוקל להשתמש בשאלון כדי למצוא את יועץ המשכנתאות המושלם עבורך, יש כמה דברים שכדאי לדעת לפני שמתחילים בו. ראשית, שאלון זה לא אמור להיות מקור המידע היחיד שלך כשאתה מחפש את היועץ הזמין הטוב ביותר מכיוון שהוא לא מספק הרבה מבחינת התאמה אישית או עומק. כדאי גם לזכור שזה לא ראיון אז אל תשאל אותם את כל השאלות שהם יכלו לענות בלי לתת להם מידע על עצמך בתמורה כי הם בטח ינקו אותך ולא יקבלו שוב את השיחה שלך.

מה ההבדל בין מתווך משכנתאות ליועץ משכנתאות?

ההבדל העיקרי בין מתווך משכנתאות ליועץ משכנתאות הוא היקף האחריות שלהם. מתווך משכנתאות עוסק אך ורק בהיבט הפיננסי של הלוואות משכנתא, הכולל מתן מידע על משכנתאות, תעריפים ועמלות שונות. לעומת זאת, יועץ משכנתאות עוסק בהליך ההסדר הכולל של הלוואת דירה ללקוח. זה כולל לא רק מידע פיננסי אלא גם צעדים משפטיים ומנהליים הדרושים להשלמת כל ההיבטים של העסקה.

ההבדל בין מתווך משכנתאות ליועץ משכנתאות הוא שיועץ המשכנתאות מקבל שכר מהחברה בה הם עובדים ומתווך המשכנתאות משולם על ידי הלקוח.

יועץ משכנתאות יכול להיות עובד של חברה כמו וולס פארגו, או שהם עשויים לעבוד על חוזה עבור בנק. הם יספקו ייעוץ ללקוחות באיזה סוג של הלוואת דירה לבחור, והם גם יסייעו ללקוחות למלא ניירת לפני הגשת בקשה להלוואה.

מתווך משכנתאות עוזר ללקוחות למצוא מלווים ומציע עצות כיצד לזכות בהלוואות. לברוקר יש בדרך כלל גישה למספר מלווים שאולי לא יהיו זמינים בערוצים מסורתיים כמו בנקים או איגודי אשראי.

כיצד להתחיל בפגישה הראשונה שלך עם יועץ פיננסי או יועץ משכנתאות

חשוב ליצור קשר עם יועץ פיננסי או יועץ משכנתאות לפני שתזדקקו להם. לפני שאתם מבקשים ייעוץ מיועץ, גלו את המומחיות והניסיון שלו. זה יעזור לך להחליט איזה מהם מתאים ביותר לצרכים שלך.

אם הם לא חברים בארגון כלשהו, חפש את החברה שלהם באינטרנט. האם יש להם ביקורות מלקוחות? באיזה סוג לקוחות הם מתמחים?

שאל אותם איך הם עובדים ואם העמלות שלהם ניתנות למשא ומתן. כמה פגישות יידרש כדי לכסות את הצרכים שלך?

בדוק מה הכי חשוב לך: -האם אתה רוצה יועץ פיננסי שמתמקד בהשקעות, תכנון פרישה, אסטרטגיות מס אישיות וכו'? -האם תעדיפו מתווך משכנתאות עצמאי המתמחה בשוק שלכם

זה לא נדיר להרגיש מאוים וחרדה כשאתה יושב לראשונה לפגישת כספים או משכנתא. אבל אם תעשה את המחקר שלך ותתכונן לפגישה, זה יעזור לבנות קרבה ולהתקדם בצורה חלקה.

הדבר הראשון שצריך להבין הוא שהאדם בצד השני של השולחן עצבני בדיוק כמוך! הם רוצים שהתהליך הזה יעבור הכי טוב שהוא יכול, אז נסה לשים את עצמך בנעליים שלהם. השלבים הבאים הם:

– מחקר: יש הבנה קצרה במה הם מתמחים – אילו שאלות עליי לשאול? איזה סוג אדם אני? אילו מוצרים הם יכולים להציע לי?

– היכונו לפגישה: הביאו אתכם רשימה של שאלות שתרצו לשאול, כל המסמכים שהם עשויים לדרוש מכם (טופס בקשה למשכנתא)

העצה הטובה ביותר לבחירת סוגי המשכנתאות וההלוואות הנכונות היא מאת מומחה

רכישת דירה היא ההשקעה החשובה ביותר שתבצעו במהלך חייכם ולכן כדאי לקבל הכוונה מקצועית בנושא זה.

כאשר אתה קונה בית, יש לך אפשרות לקבל הלוואה מהבנק שלך או דרך מלווה חלופי. תהליך אישור משכנתא מראש נועד לקבל אינדיקציה לאיזה סוג משכנתא אתה זכאי ומה הסכום שאתה יכול ללוות.

גיא וניסים

 B.M.F. פורטל המשכנתאות היעיל ביותר בארץ כדי שתדעו מה לעשות או לא לעשות כשלוקחים משכנתא 

לקבלת יעוץ חינם מיעוץ משכנתא שאנו ממליצים עליו השאירו פרטים ופרטו את סוג השירות המבוקש
מדריך מחזור משכנתא

היי אחי כבר מחזרת משכנתא? יש לך נזילה בצינור הראשי של הבית, הצינור מטפטף עצמו לדעת דקה דקה יום יום ובסוף החודש כלל הטפטופים שהפכו

קרא עוד »